5 tipů, jak udržet vášeň v dlouhodobém vztahu

Když si vzpomenete na to, jak to bylo pár měsíců po seznámení, lesknou se vám oči dojetím. Tolik lásky, objímání, vášně, ale teď? Jako byste žili jen v domácnosti vedle sebe. Kam se všechna ta vášeň poděla? Proč už to nefunguje jako dřív – jako na začátku?

Ano, to je normální. Děje se to ve většině vztahů, ať si říká kdo chce co chce. Pokud se to stalo i vám, tak věřte, že je to normální. Není to vaše vina, ani vina partnera. Vášeň postupně mizí. Nejvíce v okamžiku, kdy spolu začnou dva lidé bydlet, vídají se každý den, mají spoustu povinností a podobně. Pak mizí čas na lásku, na vášeň, na sebe.

Stalo se to i nám. Máme překrásný vztah, který trvá 5 let, z čehož 4 roky spolu bydlíme. Po sestěhování bylo vše úžasné, ale časem mi začala vášeň chybět, přišlo mi, že se postupně vytrácí. Láska zůstala, ale vášeň odešla. Ihned, co jsem si toho všimla jsem z toho začala být smutná. Říkala jsem si: „No to snad ne, takhle přece nebudu žít do konce života, chybí mi ta jiskra a hravost, co jsme měli ze začátku.“ Byla jsem rozhodnutá, že to tak nenechám a tak jsem začala zjišťovat, jak můžu tu jiskru zase zažehnout tak, aby už nevyhasla.

A co teď, když ta vášeň odešla?

Rozkaz zněl jasně – Přestaň čekat, že se jednou vášeň sama navrátí! Nevrátí se. Nikdy! Na vášni se musí pracovat. A jde to. Je to možné ji dlouhodobě udržet, jen to chce vědět jak a mít odhodlání na tom denně pracovat.

Dám vám svých 5 nejlepších tipů, jak ji můžete pozvat domů i vy, aby už od vás neodešla:

1. TIP: Líbejte se

Haha, řeknete si: „Taková blbina“.

A kdo z vás to dělá?

Když jste se seznámili, líbali jste se několik minut nebo možná dokonce hodin denně. – My teda jo! 😀

Díky líbání se uvolňuje spousta hormonů lásky.

Žena otvírá svou sexualitu pomocí otevřeného srdce. A přímá cesta do srdce vede skrze dotyky, líbání. Ústa jsou takovou vstupní branou.

Nemyslím tím pusu, ale opravdový „francouzský polibek“, kdy se naprosto spojíte a propojíte. Takže se líbejte na ústa a krk alespoň 1x denně na pár sekund nebo minut – vše se počítá! Nebo kdykoliv máte volnou chvilku, nemáte co dělat a vzpomenete si na to. Vjíždějte rukou do vlasů, hlaďte se. Užijte si to 🙂

2. TIP: Zpomalte při milování

Dnešní doba je velmi uspěchaná. Nikdo nemá na nic čas. Vlastně nikdo nemá čas ani na to, aby měl hezké prožitky z milování.

Jak to udělat?

a) Zpomalte, jak nejvíce to dokážete. Až se téměř nebudete hýbat. Teprve v tu chvíli začínáte opravdu vše cítit, protože máte čas si to užít a prožít. A dýchejte – hodně zhluboka. Dívejte se do očí a pozorujte toho druhého.

b) Zkuste se milovat bez orgasmu. Domluvte se na tom, že si prostě orgasmus na chvilku zakážete.
Když se snažíme dosáhnout orgasmu, je totiž od začátku jasné, kam bude sex směřovat. Ale co když ho vynecháme? Co se bude pak dít? Hmmm, to nikdo neví a o to víc je to vzrušující. Prostě si jen hrajte a zjišťujte, co se vám líbí.

My jsme se naučili techniku, která se nazývá vědomé milování od Diany Richardson. Zde v Čechách ji předává Denisa Říha Palečková s Richardem Vojíkem a musím říct, že mi to změnilo život. O tom, co to je a jak se vědomé milování provozuje napíšu samostatný článek, protože je to na dlouho.

3. Začněte trávit čas každý zvlášť

Dejte si na chvilku pauzu jeden od druhého. Žena by měla trávit čas občas pouze se ženami, aby mohla sdílet. Sdílení je ženská záležitost. Muži o to moc nestojí. My ženy však občas máme nutkání si z našich partnerů dělat kamarádky, abychom se mohly vypovídat.

Muži naopak chtějí trávit čas o samotě, kdy je nikdo neruší – nebo aspoň ne jejich žena, která má neustále nějaké požadavky 😀

Takže moje rada pro ženy zní: „Najděte si svůj ženský kruh a sdílejte všechny svoje strachy, obavy a radosti v něm.“ Scházejte se 1-2 za měsíc a dopřejte si svůj čas jen pro sebe. Slibuji, že z toho budete jako vyměněná a budete zářit štěstím. Když požádáte vašeho muže, určitě spolu vymyslíte, jak tento čas pro vás najdete.

4. Začněte trávit čas dohromady vědomě

Vymezte si čas, kdy jste tu jen jeden pro druhého. Vypněte telefony, počítače, televize. Zkuste na nic nemyslet, jen si užívat tu přítomnost partnera. Jděte na randíčko – jako jste to dělali dřív. Dopřejte si vše, co máte rádi společně.

Rada: Napište si tento čas do diáře/kalendáře. Ať je jasně ohraničeno, že teď je čas jen pro vás dva. Navíc muž bude mít klidnou hlavu, protože bude vědět přesně odkdy dokdy a co se bude dít.

5. Obnovte polaritu

Většina žen a mužů se v dnešní době vyrovnala tím, co vše dovedou. Muži pomáhají s péčí o děti a domácnost a ženy zase naopak dokážou vydělat stejné peníze jako muži a o vše se postarat. Naše role jsou tedy téměř stejné. Jenže to většině lidem po určitém soužití přestane vyhovovat a začnou se nudit.

Často se tedy stává, že se ze vztahu vytratí polarita – vzájemná přitažlivost. A páry spolu žijí spíše jako bratr a sestra.

Základní princip

Muži se často bojí své síly a agresivity. Avšak zdravá agresivita a síla je v pořádku a ve vztahu dokonce žádaná. Díky ní existuje přitažlivost a sexualita.

Naopak žena zase musí povolit svou kontrolu a přestat se chovat jako generálka, vše řídit a musí více začít důvěřovat svému muži, že se umí postarat.

Model pro vášnivý a polaritní vztah

Muž je hlava, vede domácnost, je důležitý a dominantní. Potřebuje za to dostávat uznání. Je si toho vědom. Zároveň to také obnáší velkou zodpovědnost, že se dokáže o rodinu postarat a zajistit ji. Je pevný ve svých názorech.

Žena je zdravě submisivní – sama si to vybrala, není k submisivitě dotlačená. Pouští vědomě kontrolu a řízení. Je pečovatelkou o rodinný krb, vytváří lásku a domov – místo, kam se všichni rádi vrací. Důvěřuje svému muži a následuje ho. Je vděčná a láskyplná, je světlem a září uvnitř sebe i pro celou svou rodinu.

Přeji vám krásné letní a vášnivé dny <3

A budu ráda, když se se mnou podělíte o další tipy, jak udržujete svou vášeň ve vztahu vy. Napište mi do komentářů nebo zprávy.

Aika Jindrová
Jsem průvodkyně osobním a duchovním rozvojem. Pomocí konstelací a rituálů pomáhám ženám zlepšit osobní vztahy a jejich život, aby byly šťastné a naplněné v každé oblasti. Jsem autorkou eBooku SCHODY DO SEBE aneb CESTA DO NEBE . Můj osobní příběh si přečtěte zde >>.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.