4 ingredience pro vztah, aby byl muž spokojený a žena mohla zářit

Mít naplněný vztah i po letech společného života a s malými dětmi je velké umění.

Vím, o čem mluvím. S Petrem jsme spolu téměř 9 let. Náš vztah zraje jako víno a je to čím dál lepší. Vycházíme si vstříc, zajímáme se o sebe, rádi spolu trávíme čas a máme naplněnou intimitu. Tím, že máme pevné základy a cítíme se milovaní, dokážeme se dobře soustředit i na další oblasti našeho života, jako je výchova dětí, seberealizace a kariéra.

O vztahy, intimitu a fungování muže a ženy jsem se zajímala už od začátku našeho vztahu, ale pak jsem se stala MATKOU!

Pamatuji si na období, kdy jsem poprvé otěhotněla a celá moje bytost se změnila. Duše volala, že touží po mnohem větší hloubce vztahu, tělo chtělo zkoumat nové taje sexuality a intimity. Cítila jsem, že chci, aby se z Petra stal ten MUŽ, O KTERÉHO SE MOHU OPŘÍT A NAPLNO SE MU ODEVZDAT. Ten muž, který mě ustojí i v těch mých nejšílenějších stavech…. A ono to tam v té době nebylo. Já ale věděla, že to volání chci a musím následovat.

Po čase Petr pochopil, že aby se mnou bylo k vydržení, bude muset začít něco dělat a měnit se i on. A tak začala pro nás cesta nového učení, knížek, kurzů, nabírání zkušeností a aplikování do vztahu. Klaplo to! Změnil se Petr, změnila jsem se já. Mnohé jsme se naučili a já ve svém muži uviděla přesně to, co jsem hledala.

Teď je vše jiné než dřív, hlubší, silnější, láskyplnější. Cítíme se zamilovaní a milovaní. Odevzdali jsme se jeden druhému a jsme ve vztahu naplno.

Víme, že tak naplněný vztah není náhoda, ale stojí za ním vědomé rozhodnutí a spousta práce.

Naplněný vztah se podle nás neobejde bez těchto 4 ingrediencí:

1. ingredience: VĚDOMÁ KOMUNIKACE

Chybí vám ve vztahu sdílení, povídání si, svěřování se? Marně vzpomínáte na dlouhé chvíle, které jste trávili tím, že jste se svěřovali navzájem se vším, co zrovna prožíváte? Z vašich rozhovorů se staly jen domluvy o tom, kdy kdo vyzvedne děti nebo prožíváte doma tichou domácnost?

I běžnou domluvu často doprovází urážky, hádky, obviňování? Jste na sebe protivní a už vlastně ani nevíte, jak z toho kolotoče ven?

Je čas vše zase přenastavit. Nejdříve je třeba si vše uvědomit a přijmou, a pak se naučit nový způsob komunikace.

Pár tipů pro vás:

  • Začněte si uvědomovat každou větu a slovo, učte se, jak druhého nezraňovat, jak neobviňovat sebe, zkuste ubrat ze svých nároků.
  • Vytvářejte si čas a prostor, kdy spolu budete vědomě mluvit a svěřovat se, znovu se otvírat i na duši.
  • Začněte s tím VY, nečekejte, až to přijde od toho druhého a začněte se znovu zajímat o to, co prožívá, co ho trápí, co ho těší, za co je vděčný. A také mu svěřujte svá uvědomění.

2. VĚDOMÝ SPOLEČNÝ ČAS

Sice máte málo času, spoustu povinností, nejspíš i děti kolem vás. Jenže váš vztah nepočká, až děti odrostou – pak už může být pozdě. Navíc jim určitě chcete jít příkladem a ukazovat, že se stále milujete. Protože všichni víme, že mluvit o tom nestačí – děti se nejvíce učí nápodobou. A přece chcete, aby jednou v budoucnu měli také hezké vztahy, protože jste jim byli výborným vzorem.

Pokud nebudou šťastní rodiče, nebudou šťastné ani děti.

Pár tipů pro vás:

  • Pokud je nemůžete/nechcete na chvíli opustit, protože jsou zatím moc malí, dělejte si na sebe čas, když spí. Ale co nejdříve to bude možné, tak vymyslete hlídání (i kdyby po tu dobu mělo dítě spinkat v náručí nebo v kočárku s milovanou babičkou nebo vaší dobrou kamarádkou).
  • Alespoň 1x za měsíc si vyjděte z domova ven s vaším mužem na rande – na procházku, do kavárny, do sauny, na výlet. Nebo vymyslete jakoukoliv aktivitu, kterou máte oba rádi a můžete ji za tu krátkou dobu stihnout.
    Věřte mi, že se budete cítit jako na líbánkách, budete na to vzpomínat celý ten měsíc, než uskutečníte další rande a váš muž bude jako na obláčku z toho, že vás měl chvilku zase jen sám pro sebe.

3. ČAS KAŽDÝ SÁM NA SEBE

Abyste se cítili doma dobře, musíte myslet i sami na sebe. Být trošku sobečtí a projevovat v první řadě lásku sobě. Protože když jsou máma a táta vyčerpaní, stojí to pak doma za nic.

Pár tipů pro vás:

  • Když si dopřejete hodinku pro sebe alespoň jednou za týden, budete určitě zbytek dne víc přítomní. Budete se těšit na to, až se zase vrátíte domů.
  • Vybírejte dobře činnost, kvůli které odcházíte, ať dočerpáte energii, dobijete baterky a podpoříte polaritní energii. Ať jste pak víc přitažliví i pro svého partnera – to platí pro muže i ženy. 🙂

4. VĚDOMÁ INTIMITA

Dobrý a naplněný vztah se bez intimity neobejde. Je to jeho nedílná součást.

Jak na to, když ale máte málo čase a navíc se vám vůbec nechce, protože jste utahaní z péče o domácnost, děti, práce?!

Je to o tom objevovat nové rozměry a způsoby intimity a opustit zajetý koncept vášnivého sexu, který jste dosud znali a provozovali.

Intimita má mnoho podob, nyní přichází čas, začít se učit nové způsoby a cesty, jak spolu žít nejen jako rodiče, ale i jako partneři.

Pár tipů pro vás:

Zkuste se zase objímat, líbat a občas si lehnout vedle sebe nazí na gauč a jen dýchat. Sexualita v dlouhodobém vztahu je jiná než na začátku a i sexualita ženy po porodu naprosto mění svou podobu. Je potřeba se tomu přizpůsobit.

ZAJÍMÁ VÁS VÍC?

Víte, že nazrál čas a váš vztah chcete posunout na další level? Chcete se naučit nové způsoby, jak spolu vytvořit naplněné partnerství i za podmínek, které aktuálně máte? Už se nechcete vymlouvat na to, že máte děti, ale chcete najít nové cesty?

Slyším vaše hlasité ANO
JUPÍ!

My víme, že to není jednoduché, ale máme pro vás řešení. Všechny ingredience zmíněné v článku i s praktickými návody a mnohem mnohem víc jsme pro vás vložili do ONLINE PROGRAMU „SPOKOJENÝ MUŽ, ZÁŘIVÁ ŽENA“, který jsme s mým manželem natočily.

Naleznete v něm praktické tipy, rady, zkušenosti i naše osobní příběhy o tom, jak pěstovat lásku, propojení i intimitu v dlouhodobém vztahu, a to i když v něm jsou malé děti.

Formou krátkých videí vám předáme vše, co jsme se za 9 let společného vztahu naučili, ať už zkušenostmi, mnoha živými i online kurzy a z knih o mužsko-ženských vztazích.

Má to naši jedinečnou esenci a také sílu toho, že to, o čem mluvíme a předáváme, skutečně aktuálně žijeme. Sdělení předáváme srozumitelným jazykem pro ženy i pro muže. Ode mě můžete čekat rozsáhlejší povídání a hloubku, od Petra se připravte na spoustu vtipných hlášek, přirovnání i jasných sdělení určeným přímo pro vaše muže!

Máte pocit, že tento online program je jako stvořený pro vás?
Tak už na nic nečekejte, ať můžete mít i vy naplněný vztah, ve kterém je muž spokojený a žena může zářit.

Přečtěte si detailní informace o obsahu program na této stránce a následně kurz objednejte.

Chci vědět víc o kurzu >>

Těšíme se na společnou cestu a přejeme vám mnoho úspěchů v budování vašeho vztahu.

Aika a Petr Jindrovi

Aika Jindrová
Jsem průvodkyně osobním a duchovním rozvojem. Pomocí konstelací a rituálů pomáhám ženám zlepšit osobní vztahy a jejich život, aby byly šťastné a naplněné v každé oblasti. Jsem autorkou eBooku SCHODY DO SEBE aneb CESTA DO NEBE . Můj osobní příběh si přečtěte zde >>.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.