Užít, prožít a zůstat otevřená

Už je to na spadnutí. Již jsme v termínu porodu a čekáme na příchod miminka. Snažíme se trpělivě, ale občas se objeví i myšlenka, že bychom to rádi ovlivnili, takže trpělivost střídá netrpělivost. Je pro mě teď tedy velmi důležité zůstat otevřená a neoddávat se strachům. Jak s tím pracuji?

Věřím ale, že jak žijeme, tak rodíme.

Mým velkým životním mottem je: UŽÍT, PROŽÍT A ZŮSTAT OTEVŘENÁ.

Takto chci prožít porod a vlastně celý život! Třeba po tom vaše duše touží taky ♥

 • Užít si vše, co mám. Možná je to poprvé, možná naposledy. Nikdy už stejná situace nenastane. Tak proč si to neužít.
 • Prožít vše, co přichází – až do morku kostí – pokud je to krásné, tak se totálně odevzdat blaženosti a nechat se zmítat pocitem štěstí. Pokud je to těžká životní situace, která mě pokouší a učí, zůstat také otevřená a důvěřovat procesu, že to je to nejlepší, co potřebuji prožít.
 • Zůstat otevřená, odevzdaná a oddaná procesu. Nezavírat se, neuzavírat se. Před mužem, před sebou, před prožitky, před světem.

K čemu je to dobré?

K tomu, že pokud situaci prožijeme, už se nebude muset opakovat (minimálně ne ve stejné formě) a my si dovolíme nový mít prožitek, který jsme dosud nezažily.

Vím, že je velmi těžké se odevzdat a přestat se naprosto kontrolovat. Užívat si jak štěstí, tak těžké životní situace. Dlouho jsem se to učila, abych pustila kontrolu a dovolila si klidně veřejně plakat, smát se, objímat, milovat, obdivovat, ale taky říct, s čím jsem nespokojená.

Často žijeme ve světě stresu a strachu, uzavíráme se a zakazujeme si cítit. Žena, aby byla šťastná a naplněná, potřebuje kontrolu upustit a začít důvěřovat.

5 míst na těle

– kde poznáte okamžitě, jestli jste stažená nebo uvolněná a otevřená:

 1. čelist – zatnuté zuby
  Dejte si jazyk za přední zuby nebo kamkoliv na horní patro a uvolněte sevření zubů.
 2. hlava, ramena, krk – shrbená, stažená záda a krční svalstvo
  Rozhýbejte si krk, zakružte hlavou, dejte si masáž na krku.
 3. hrudník – dýcháte mělce a nemůžete popadnout dech
  Začněte se soustředit na svůj dech, prohlubujte ho, rozvádějte ho představou do celého těla, uvolňujte se (můžete k tomu použít i například představu nějaké barvy dechu).
 4. pánev – stahujete svou pánev a lůno
  Nejprve pánevní dno stáhněte ještě více a vydržte pár sekund, poté ho povolte – zůstaňte pár minut v uvolnění. Opakujte několikrát.
 5. konečky prstů na nohou – prsty jsou v křeči
  Rozhýbejte si konečky prstů na nohou, uvolněte je. Nebo si udělejte masáž nohou – samy sobě nebo poproste muže, ať vám nožky namasíruje.

Tyto oblasti svého těla můžete sledovat a uvolňovat, kdykoliv si na to vzpomenete. Klidně tajně – nikdo si toho totiž nemusí všimnout.

Například v práci během schůzky, v situacích, kdy zažíváte velký stres a napětí. Ale také v situacích, kdy jste šťastná a smějete se. Jak moc jste uvolněná, užíváte a prožíváte své pocity a emoce?

Uvolněné tělo znamená uvolněný život a prožívání. Když se naučíte vědomě uvolňovat své tělo, můžete se lépe uvolňovat do prožitků a cítit, co se děje nejen uvnitř vás, ale i kolem vás.

Začít důvěřovat životu je velký dar.

Popustit kontrolu a otevřít se, vás dovede k tomu, že budete moci lépe věřit nejen sobě, ale i muži/mužům, životu a tomu, že je o nás vždy postaráno. Nebudete muset žít v neustálém strachu, křeči a vše mít pod kontrolou.

Bude se vám to hodit v práci, doma, i v posteli.

Výzva nakonec:

Pošlete tento článek v soukromé zprávě emailem nebo na Facebooku jedné své kamarádce, kterou máte moc ráda. Víte, že je často ve stresu, v hloubi duše touží po tom, aby se uvolnila, ale nechce si to dovolit.

Doufám, že jí článek pomůže a na tajňáka, aby nikdo nevěděl, začne své tělo sledovat, pozorovat a uvolňovat.

Aika Jindrová
Jsem průvodkyně osobním a duchovním rozvojem. Pomocí konstelací a rituálů pomáhám ženám zlepšit osobní vztahy a jejich život, aby byly šťastné a naplněné v každé oblasti. Jsem autorkou eBooku SCHODY DO SEBE aneb CESTA DO NEBE . Můj osobní příběh si přečtěte zde >>.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.