Oblékejte se a bydlete v souladu se svojí duší!

1. situace:
Bruslím na přehradě. Náhodně se potkáme s kamarádkou a ona mi říká: „Ty vypadáš jako z pohádky. Tak krásně, něžně. Jsi vůbec vždycky taková celá ženská. Úplně to z tebe dýchá.
Slovy vyjádřila to, co cítím uvnitř a to, co chci také vyzařovat navenek. Jsem ráda, že se mi to daří. Mám radost. 🙂

2. situace:
Přijde kamarádka na rituál, který se koná u mě doma. Sedneme si a ona mi povídá: „Vy máte hezký byt. Takový prostorný, vzdušný, čistý, zářivý. Je to jako ta tvoje věta na Facebooku: „Zářím uvnitř i navenek.

Opravdu doma cítím klid, pokoj, prázdnotu, čistotu, harmonii. Vše ke mně může volně promlouvat a mám pocit svobody a dostatku prostoru pro svůj život, rozvoj, bytí, štěstí a rodinu. Je to přesně tak, jak se doma chci cítit. Navíc mám dobrý pocit z toho, že mám doma věci, které mi slouží a využívám je. Jinak se snažím je posílat dál, ať mohou být užitečné pro někoho jiného – více než mně, když leží v krabici nebo šuplíčku už několik let. Jsem potěšená, že to je cítí i ostatní.

Celý rok 2018 jsem se velmi pečlivě věnovala úklidu, třídění, vyhazování a vyřazování věcí. Je to takový můj první krok na cestě k minimalismu. Vyhodili jsme s manželem zhruba 1500 věcí, možná ještě více (když počítám každou propisku, hračku, papír, náušnice, oblečení a podobně). A vyhazování stále pokračuje.

Nikdy jsem si nevšimla, kolik máme doma věcí, které v životě nevyužijeme, dokud jsem na to nezaměřila pozornost.

Inspiroval mě tento článek, kde je výzva, kterou pro začátek opravdu doporučuji. Člověk se díky ní pomalu seznámí s procesem vyhazování věcí. Je to postupné, pomalé a není to drastické:

Výzva spočívá v tom, že každý den vyhodíte tolik věcí, kolikátého zrovna ukazuje kalendář… Tedy prvního (první den v měsíci) jednu věc, druhého dvě věci a tak až do (jedna)třicátého.

Já jsem během prvního dne vyhodila místo 1 věci asi 200 věcí 😀 Protože když jsem to zkusila, nemohla jsem přestat. Když jsem totiž už vyndala šuplík, bylo mi líto, ponechat si věci, které už mi taky neslouží. Tak jsem se jich zbavila hned.

CO SE ZMĚNILO?

Od té doby se stala věc, se kterou jsem na začátku vůbec nepočítala. Šaty a prostory na mě začaly promlouvat, podporovat mě, jako kdyby tak dlouho čekaly, až budou moci prokouknout. A teď se konečně dočkaly.

Teprve teď si všímám, jak dlouho jsem schraňovala věci, které nejsou v souladu s mou duší. Pozoruji, že se to děje často – lidi bydlí a oblékají se tak, jak to není v souladu s nimi a jejich duší.

Jsme zavaleni věcmi, které nás ovládají. Nosíme oblečení, které nás nepodporuje, ale naopak nás ještě odvádí od naší podstaty. Sama jsem tak žila více než dvacet let a jsem teprve na začátku nové cesty.

U mě to začalo nevině – vyklízením bytu a šatníku. Jenže nešlo přestat a nakonec jsem vytřídila i další oblasti svého života – emailovou schránku, myšlenky, věci, kterým věnuji pozornost, projekty,…

Nadšením jsem založila lokální skupinu pro výměny věcí a služeb, spoustu věcí darovala do azylových domů, kamarádům a také spoustu věcí prodala.

Opravdu cítím, že naším údělem je nastavit si postupně všechny oblasti v životě tak, aby s námi byli v harmonii, podporovali nás v tom, kým jsme nebo chceme být a aby nám dělaly radost.

Jaká jsem, tak žiju, rodím, miluji, vychovávám, pracuji, vařím, bydlím a oblékám se … I když máme stále doma na čem pracovat, tak už jsem s tím docela spokojená. Cítím se lehčí s každou věcí, kterou pošlu dál! 😀

O tom, jak si uklidit a udržet doma pořádek napsala eBook česká blogerka Marcela Sobotová a moc ho doporučuji, stáhnout si ho zdarma můžete tady>>. Jsou tam úžasné tipy, které vás budou úklidem prakticky provázet. Mně to moc pomohlo. 🙂

K tomu přikládám 10 tipů ode mě, jak si uklidit:

 1. Rozhodněte se!
 2. Rozdělte si proces na dvě fáze – fázi třídění a fázi zbavování se věcí.
 3. Najděte krabici/kout, kam nanosíte vše nepotřebné. Teprve poté přemýšlejte, jak se toho zbavíte.
 4. Vyberte si jednu poličku/skříňku/šuplík, kde začnete.
 5. Vždy vyndejte celý šuplík/skříňku, každou věc vezměte do ruky a rozhodněte se, jestli si ji chcete nechat (tento bod nepřeskakujte!).
 6. Co si chcete ponechat, vraťte zpět na místo. Ostatní vložte do krabice. (Ponechte si pouze věci, které doma opravdu chcete! Věci, které už nechcete, ale je vám líto je vyhodit, vyřaďte – také vložte do krabice.)
 7. Najděte způsob zbavování se věcí, který vyhovuje vám. Může být darování, prodej, vyhození, výměna za něco potřebného, přetvoření na hračky, a další.
 8. Vybraný způsob využijte a skutečně se věcí postupně zbavte!
  Pokud je vám něčeho skutečně líto, udělejte si minirituál na rozloučení nebo si věc ponechte uloženou na určitou dobu v krabici a pak se k ní vraťte a znovu se rozhodněte, zda si ji necháte nebo vyřadíte.
 9. Projděte takto postupně celé obydlí.
 10. Pořádek se snažte udržet.
  Vracejte věci na svá místa.
  Vybírejte si, zda nové věci chcete nechat vejít do vašeho domu či nikoliv (při nákupu, darování od jiných a podobně).
  Proces vyhazování věcí opakujte. Časem se totiž posouvá hranice toho, co jsme schopni vyhodit.

Láká vás udělat si své obydlí útulnější a šatník vzdušnější? Tak s chutí do toho – krůček po krůčku! Nejde vše najednou a občas je to náročné, ale stojí to za to!

Přeji nám, ať bydlíme podle toho, jací jsme! Ať nás naše domovy a šaty podporují a máme z nich radost.

Pokud se na svou cestu taky vydáte, tak budu moc ráda, pokud se mnou posdílíte své nové poznatky, které vás překvapili.

Aika <3

 

 

Aika Jindrová
Jsem průvodkyně osobním a duchovním rozvojem. Pomocí konstelací a rituálů pomáhám ženám zlepšit osobní vztahy a jejich život, aby byly šťastné a naplněné v každé oblasti. Jsem autorkou eBooku SCHODY DO SEBE aneb CESTA DO NEBE . Můj osobní příběh si přečtěte zde >>.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.