Co dělám pro své zdraví (nejen) v době koronaviru

Nacházíme se v době velké transformace. Cítím, jak je potřeba se udržovat ve fyzickém, psychickém i duševním zdraví, a tak s vámi chci posdílet tipy, kterými si pomáhám nejen v době koronaviru.

 1. Jím zelené potraviny Green Ways – Chlorellu a ječmen
  Přijde mi to důležité kvůli doplňování látek do těla, zároveň mi to pomáhá s dodržováním pitného režim a cítím se méně unavená.
 2. Užívám Schusslerovy soli – když se cítím oslabená, tak hlavně č. 3 a č. 5
  Zjišťovala jsem si informace z tohoto webu: http://www.monikanyklickova.cz/blog/ a několikrát mi pomohly, když jsem cítila, že na mě něco leze a nebo jsem chtěla podpořit hladinu železa v těhotenství
 3. Proplachy nosu pomocí konvičky Rhino Horn
  Více videí na youtube: https://www.youtube.com/results?search_query=rhino+horn a konkrétně doporučuji toto: https://www.youtube.com/watch?v=TOBn5s3rhho
  Stalo se to součástí naší péče o dutiny, aby zůstávaly bez zanesení. Je to skvělá pomoc při rýmě, ucpaném nosu, špatném dýchání, zánětu dutin, zánětu středního ucha a podobně – vysvobození během pár minut J
 4. Ženská bylinná napářka
  Taková domácí parní sauna, která pomáhá mým ženským orgánům k očistě a zároveň je to pro mě velký psychický doping, kdy si udělám nerušený čas pro sebe a dostávám se do meditativních stavů.
 5. Nekoukám na zprávy, čtu minimálně aktuality, přijímám vládní nařízení a nesnažím se proti nim vnitřně protestovat.
  Většinu z toho mohu dodržet, pokud mě něco velmi omezuje, snažím se tomu vyhnout. Chápu, že jsem ale na mateřské dovolené, bydlím u lesa a spoustu činností si mohu tedy přizpůsobit dle svých vlastních potřeb a dle potřeb dětí, které nechodí do žádných zařízení.
 6. Vídám se s blízkými lidmi a lidmi na stejné vlně jako jsem já, snažím se udržet rozhovory v pozitivním naladění a příliš nezabředávat do témat strachů.
 7. Chodím ven – trávíme čas hlavně v lese, na loukách, sbíráme bylinky, hrajeme si, čerpáme sluníčko. Snažíme se chodit ve za každého počasí, protože je to vždy povzbudivé a zlepší nám to náladu.
 8. Využíváme sílu bylin, které si (z větší části) sami nasbíráme a nasušíme – čaje, seminínka, tinktury od Naděje (lichořeřišnice, ořešák, stop-kok, česnek aj.).
 9. Objímáme se, užíváme si společný čas s rodinnou, dotýkáme se – vyplavuje to spoustu pozitivních hormonů, takže se cítíme šťastnější. Sdílíme radost, smějeme se, slovně se utvrzujeme v tom, že se máme rádi a že se máme dobře. Užíváme si intimitu a hezký vztah s manželem.
 10. Jím dle toho, co považuji za zdravé – vyhýbáme se lepku, cukru. Maso a mléčné výrobky máme ve velmi omezeném množství. Vaříme ze základních surovin, nekupujeme polotovary. Vaříme si sami.
 11. Tvořím rukama – dělání, dělání, všechny smutky zahání, dělání, dělání je lék. => Upeču třeba chleba, koláč, vytvořím zvířátka z přírodnin, změním domácí oltář, uklidím nebo vyrobím nějakou věc pro radost.
 12. Dopřávám si čas na sebe bez dětí a manžela, abych se znovu dostala do své síly a těšila se, až se vrátím domů. Abych dočerpala síly. – Někdy mi stačí být sama doma a užít si rituál pro sebe (malování hennou, ženskou napářku, intuitivní kresbu nebo si přečíst knížku), jindy odcházím ven na procházku nebo výjimečně do kavárny, na setkání s kamarádkou.
 13. Používám intuitivní vizualizace a modlitby, když potřebuji opečovat sebe nebo své blízké a podpořit naše pevné zdraví.
 14. Dopřávám si výživu a seberealizaci v práci (je to pro mě zároveň zábava), takže pořádám ženské kruhy, rituály a konstelace, které jsou zároveň duchovní výživou i pro mě samotnou.

Cítím, že by mi ještě pomohlo více cvičit, meditovat nebo se začít otužovat. V tom mám ještě rezervy 🙂
A taky toužím po kvalitnějším spánku, o kterém si zatím nechávám s dvěma malými dětmi jen zdát.

Pokud si potřebujete doplnit více ženské energie a najít zdroje pro sebe, zvu vás na ženské kruhy a konstelace.
Aktuální akce najdete zde: http://aikajindrova.cz/akce/

S láskou,
Aika Jindrová – ženské kruhy, rituály, konstelace

Aika Jindrová
Jsem průvodkyně osobním a duchovním rozvojem. Pomocí konstelací a rituálů pomáhám ženám zlepšit osobní vztahy a jejich život, aby byly šťastné a naplněné v každé oblasti. Jsem autorkou eBooku SCHODY DO SEBE aneb CESTA DO NEBE . Můj osobní příběh si přečtěte zde >>.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.