CYKLUS ŽENY – Objevte svou cykličnost

Stejně jako má rok čtyři roční období, tak má žena 4 období menstruačního cyklu v rámci měsíce – (většinou se to střídá po týdnu) a 4 cykly v rámci svého života. Každá část cyklu s sebou přináší různá témata, nastavení, situace.

Tyto cykly má v sobě každá žena, v každém věku už od narození až do smrti, ať už menstruuje nebo ne (tedy i při antikoncepci, těhotenství nebo po přechodu).

Tyto fáze by se daly pojmenovat jako DCERA, MILENKA, MATKA, BABIČKA. Žena v sobě neustále nosí všechny čtyři, ale v danou chvíli je na pomyslném trůnu možné nejsilněji vnímat pouze jednu z nich.

Každou ženu bez výjimky cykly ovlivňují – když se s nimi seznámíme a naučíme se s nimi pracovat, můžeme je naplno využívat pro co nejvyšší užitek svůj i našeho okolí.

V článku vás seznámím s tím, co každé období přináší, jak ho můžeme využívat, co se z něj můžeme naučit. Na konci si můžete přečíst můj příběh o tom, co mi znalost mého cyklu přinesla a jaká je to změna, když už více než 2,5 roku nemám menstruaci. A taky na vás čeká pozvánka na akci, kde svůj cyklus můžete prozkoumat více do hloubky.

1. DCERA (panna – jaro)

Tato životní fáze s sebou přináší témata „Já a mé dětství, rodiče, předci, rod sebevědomí, vstup do života, otevírání se a zkoumání“.

Je to první fáze cyklu, kdy se žena narodí nebo „znovu probudí“ po zimním spánku. Období po menstruaci. Jsme živé a rozkvetlé jako příroda na jaře. Je to fáze, kdy jsme plné síly, energie, máme chuť se pouštět do nových věcí a projektů, jsme schopné se snadno rozhodovat. Je to období vhodné pro změnu.

V sexualitě: Žena je otevřená a má chuť na sex, je možné zkoušet nové věci a hrát si.
S touto fázi máme také často spojená tabu týkající se těla, menstruace a sexuality.

2. MILENKA (léto)

Tato životní fáze s sebou přináší témata „Já a dospívání, mé tělo, vztahy, přátelství, sesterství, muži, vědomá sexualita, objevování“.

Žena je schopná, nezávislá. Fáze, kdy jsme extrémně ženské. Užíváme si život, samy sebe a své okolí. Vábíme k sobě muže, zdobíme se, chceme se ukázat, chodíme rády ven a na společenské akce, jsme v plné síle. Žena si je vědomá síly svého půvabu, cítí se přitažlivá a ráda si užívá. Je to dynamická fáze, kdy máme racionální myšlení, zaměření na výkony, jsme podobné mužům, hodně se zaměřujeme na práci.

V sexualitě: Sexualita je silná. Žena je velmi divoká, vášnivá, otevřená, žádostivá, umí si plně užívat své sexuality.
S touto fází máme často spojené bloky a přesvědčení, která nám braní v tom plně si užívat své sexuality a přijímat své tělo.

3. MATKA (podzim)

Tato životní fáze s sebou přináší témata „Já a životní partneři, manželství, děti, ženské a mužské principy, komunikace, hranice, zdraví.

Žena je schopná, velmi racionální a inteligentní. V práci umí věci perfektně domyslet do největších detailů a je schopná vytvořit velké projekty. Také je empatická, citlivá, otevřená a ráda komunikuje. Žena je velmi tvořivá, plodná, sebevědomá. Otevírá se jí vnímání a větší hloubky prožívání života. Ve vztazích chce pečovat a starat se o sebe, partnera, děti a rodinu, vytvářet lásku a teplo domova. 

V sexualitě: Je to fáze, kdy jsme plodné, proto naše tělo vyžaduje sex nejvíce. Žena hledá otce pro své dítě, takže potřebuje, aby si muže vážila. Chce pocit bezpečí, klid, hnízdění. Sexuální touha je veliká, toužíme se rozmnožovat. Muži se tedy stávají velmi přitažliví.
S touto fází máme často spojené bloky a přesvědčení ohledně porodu, rozhodnutí mít děti, mateřství a sexuality, plodnosti, hojnosti.

4. BABIČKA (stařena – zima)

Tato životní fáze s sebou přináší témata „Já a smysl života, poslání, moudrost, smrt, spiritualita, božství“.

Rovnováha, moudrost, intuice, magie, hloubka, zpomalení. Vracíme se samy k sobě. Je potřeba hodně odpočívat, naslouchat samy sobě, vnímat. Můžeme prožívat něco jako smrt, něco končí a odchází. Odchází z nás krev, která bere vše, co už k nám nepatří. Je to téměř meditativní stav, kdy je nám dobře, když jsme samy. Uznáváme samy sebe a vážíme si toho, jak dokážeme prožívat své hloubky, které jsou fascinující.
Noříme do své tmy, hloubky a ticha. Probouzí se náš stín. Díky této transformační síle se můžeme zakořenit v naší síle a spojit se se svou moudrostí.

V sexualitě: Sexualita je buď uzavřená nebo se sex se mění v hluboké milování s prožitky, které v žádné jiné fázi není možné cítit.
S touto fází máme často spojené bloky a přesvědčení ohledně práce, naplnění, autorit, smyslu života, strachu ze smrti, důvěry v něco vyššího.

Já a můj cyklus

Znalost mých fází mi pomohla pochopit spoustu situací, naučila jsem se, co každá fáze přináší a jak se v ní mám chovat, abych to co nejlépe zvládla já i lidi v mém okolí.

Co se mi změnilo, když jsem prošla jednotlivá témata, která se v rámci ženských cyklů objevují? 
* Zlepšily se mi vztahy (s manželem, rodiči, dítětem).
* Můžu svou cykličnost používat pro práci (vím, kdy mi půjde lépe tvořit nebo kdy mám naopak jen zalézt a nic nedělat).
* Odstranila jsem si spoustu bloků, které mi bránily v plném prožívání.
* Otevřely se mi další obzory na prozkoumávání.

Já sama aktuálně víc než 2,5 roku nemám menstruaci kvůli těhotenství a kojení. Cítím se teď velmi napojená na fáze životní, více než na ty měsíční. Vnímám, že mé fáze nyní nemají týden, ale spíše několik týdnů – období, kdy setrvávám v každé fázi je delší a intenzivnější. Proto mám vždy možnost danou fázi prožít a prozkoumat hodně do hloubky.

Často se mi po menstruaci stýská, protože pravidelnost cyklu je pro mě velmi uklidňující. Navíc toužím už po dalším těhotenství a děťátku.

Na druhou stranu mi toto období přináší hluboké ponoření se do sebe, napojení na cyklus života ženy, cyklus vesmíru a dovoluje mi více prožívat spirituální hloubky, které mohu poté využívat i pro svou práci s klientkami.

POZVÁNKA NA CYKLUS ŽENY

Jestli vás vaše cykličnost zajímá, tak pro vás mám pozvánku, na sérii čtyř ženských kruhů, kde naše cykly důkladně prozkoumáme.

Zvu vás na cyklus ženských kruhů s názvem CYKLUS ŽENY, kde budeme mít příležitost se do každé fáze, každé naší role ponořit a projít tématy, které přináší. Tento cyklus bude zaměřen hlavně na životní cyklus ženy v rolích DCERA, MILENKA, MATKA, BABIČKA. Avšak menstruační cyklus, který s sebou nese různou dynamiku a nastavení ženy, se celým cyklem bude jistě také prolínat.

Budeme ve skupině žen procházet témata, která cyklus života ženy přináší. Přítomné budou prvky rituálů, konstelací a intuitivní tvorby (tanec, kresba, zpěv, kreativní tvoření).

Více se dozvíte na této stránce, kterou jsem pro akci vytvořila>>.

Přihlášku na celý cyklus najdete zde>>. Pokud máte chuť zkoumat CYKLUS ŽENY, doporučuji se přihlásit co nejdříve, počet míst je omezen. 🙂

Přeji vám krásné dny v souladu s vaším cyklem a těším na shledání s některými z vás na CYKLU ŽENY od ledna do dubna v Liberci!

Aika

Aika Jindrová
Jsem průvodkyně osobním a duchovním rozvojem. Pomocí konstelací a rituálů pomáhám ženám zlepšit osobní vztahy a jejich život, aby byly šťastné a naplněné v každé oblasti. Jsem autorkou eBooku SCHODY DO SEBE aneb CESTA DO NEBE . Můj osobní příběh si přečtěte zde >>.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.