Staňte se kreativní bytostí a Velkým tvůrcem

Na tento týden jsem si stanovila úkol, že napíšu eBook zdarma, který budete mít za chvilku volně ke stažení. Jenže kreativita není moje silná stránka a když si řeknu, že něco musím, nejde to už tuplem.

Jak to všechno začalo?

Už jsem se o tom zmiňovala ve článku, proč jsem začala psát blog. Ve zkratce to shrnu i tady. Moje mamka nebyla zrovna kreativní bytost a tak jsem si z dětství přebrala vzoreček, že ani já nejsem kreativní. Neuměla jsem nic vytvořit a vždy jsem se bála, že to bude hnusné, trapné nebo spíš že já budu trapná.

A jak se moje zablokovaná kreativita odblokovává nyní

Pak jsem se rozhodla, že s tím začnu něco dělat, protože jsem toužila po tom tvořit, ale nevěděla jsem co. Nevěděla jsem ani jak začít. Bála jsem se.

Jednoho dne mi kamarádka doporučila videa Teal Swan a její youtube kanál „Ask Teal“. Jedním z prvních videí, které jsem viděla bylo, jak probudit svou kreativitu. Teal tam mluvila o tom, že skvělým průvodcem je kniha Umělcova cesta“ od Julia Cameron.

Tak jsem šla na internet, že si knížku objednám. Když jsem viděla obálku, přišla mi hodně povědomá, běžela jsem do naší knihovny, co máme doma a nemohla jsem tomu uvěřit, kniha tam byla. Krásné znamení, že to je ONO.

Objednával si ji manžel před asi dvěma lety pro sebe, ale kniha byla plná různých úkolů a testů, tak ji zase založil a nikdy nedočetl. Teď tu zářila pro mě. Vzala jsem ji a začala hltat první stránky.

Byla jsem nadšená ze způsobu, kterým je kniha psaná. Je to prostě praktický průvodce, jak začít odblokovávat svou kreativitu. Kniha obsahuje různé návody, jak se zbavit svých bloků a začít se poznávat s Velkým Tvůrcem, kterého máme každý v sobě. Můžete si ho představit jako jednu z osob, která ve Vás žije. Uvnitř Vás je Vaše vnitřní žena, vnitřní muž, vnitřní dítě, Velký Tvůrce a spousta dalších osob. Ať si vzpomenete na jakoukoliv osobu, už ji máte v sobě.

Jedním z úkolů je psát každý den ranní stránky.

Co to je? Nic složitého. Prostě si vezmete blok a každý den napíšete 3 stránky textu. Můžou to být Vaše myšlenky, vize, sny, cíle, ideály, věci, co vás štvou, věci, které chcete změnit. Když nevíte, co psát, prostě píšete, že nevíte, co máte psát.

Nic velkého jsem neočekávala od tohoto průvodce v podobě knížky. Myslela jsem, že si tak možná začnu doma malovat obrázky. To byl vrchol toho, co jsem si dokázala představit.

Ale po 2 týdnech jsem měla tak šílené záchvaty tvořivosti, že mi nic nebylo dost. Rozhodla jsem se tedy, že si založím web a budu sdílet s lidmi svoje prožitky, zážitky, uvědomění a metody, které mi mění život k velké spokojenosti.

Podařilo se mi napsat první články, pracuji na elektronických knihách. Založila jsem si web, odeslala k tisku po 7 měsících svatební fotoknihu a vytvořila vizuální tabuli, jak si představuji porod svého miminka. Z té tabule mám největší radost, protože vždy, když se na ni podívám, dýchá na mě klid, radost a naplnění.

Vím, že všechno zvládnu, jen to chce svůj čas.

Co dělat, když máte taky zablokovanou kreativitu a chtěly byste s tím něco provést?

Třeba se chcete stát spisovatelkou nebo jen prostě chcete začít kreativně tvořit svůj život – každý den – samy pro sebe – u sebe doma .

Tip: Začněte psát každý den 3 stránky textu a myšlenek, které vás napadají. Pro další úkoly si zajděte do knihovny nebo knihkupectví pro knihu „Umělcova cesta“, kterou mohu plně doporučit.

A jestli ji někdo z Vás četl, dejte mi vědět, jaké změny v životě jste byly schopné udělat. Pokud se na ni chystáte, budu ráda, když se mnou posdílíte svoje nové pokroky.

Moc držím palce a těším se, až se potkáme u dalších výtvorů, které pro Vás vymyslím :))))

Aika Jindrová
Jsem průvodkyně osobním a duchovním rozvojem. Pomocí konstelací a rituálů pomáhám ženám zlepšit osobní vztahy a jejich život, aby byly šťastné a naplněné v každé oblasti. Jsem autorkou eBooku SCHODY DO SEBE aneb CESTA DO NEBE . Můj osobní příběh si přečtěte zde >>.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.