Neznám svoje téma podnikání

Včera jsem objevila, že někdo pojmenoval můj styl komunikace a dokonce o tom napsal knihu. Nese název Radikální upřímnost.

Tuhle cestu pravdy razím už od roku 2012. Někdo to unese, někdo ne.

Sebastian James, který knihu o Radikální upřímnosti přeložil do češtiny na toto téma dokonce pořádá kurzy v Čechách. Seznamuje lidi s touto metodou vyjadřování a učí je ji používat. Prý workshop začíná otázkou: „Vzájemně se představte. Každý z nás teď řekne, co nechce, aby o něm ostatní věděli.“ Když čtu článek, tak si říkám, že to je hustý. Možná to zařadím i do svých seminářů a workshopů (tak pozor) 😀

A teď jdu s pravdou ven já.

CO NECHCI, ABY O MNĚ MÍ ČTENÁŘI VĚDĚLI

To, co nechci, aby o mně ostatní věděli je ŽE NEZNÁM TÉMA SVÉHO PODNIKÁNÍ. A teď asi umřu. Ne, vlastně se nestane vůbec nic. A to je na tom to nejzajímavější. Jediné, co se stane, že si lidi, kteří tento článek budou číst řeknou, že neznám téma svého podnikání. A pak si možná domyslí nějaký svůj příběh k tomu.

A nejlepší na tom je, že když to takhle veřejně vytáhnu, tak už toho na mě lidi moc horšího nevyšťourají a já vím, že ten kostlivec, kterého jsem více než rok schovávala pod virtuální postelí, je venku.

PROČ JSEM SE TOHO TAK BÁLA

Bála jsem se toho tolik proto, že jsem si myslela, že pokud nebudu znát své téma podnikání, tak nebudu hodná začít podnikat. Jenže ono to celé v mém systému funguje naprosto jinak. Já musím začít podnikat, abych podnikala, realizovala se a pak možná jednoho dne najdu „své“ téma podnikání. Nebo taky třeba ne a budu do konce života dělat všechno, v čem jsem dobrá a co mě baví.

V ČEM PODNIKÁM

Témat v mém podnikání je více.

Zdraví a zdravý životní styl – toto téma mě provází už 5 let. Vím o tom velkou spoustu informací, protože to řeším neustále. Mám atopický ekzém, který je v takové formě, že spousta mých blízkých ani neví, že nějaký mám. Dlouhodobě nejím spoustu věcí. Někdo by to nazval dieta, já to nazývám životní styl. Avšak čas od času musím své rozhodnutí pozměnit podle toho, jak reaguje mé tělo. Snažím se částečně nebo úplně vynechávat lepek, laktózu, cukr. Maso jíme výjimečně.

Smrt – prožitek klinické smrti mě změnil natolik, že už nikdy nebudu člověk jako před touto zkušeností. Nadosmrti vděčná smrti za to, že mě probudila, otevřela mi oči. Cítím její blízko hmatatelně každý den a také na ni každý den myslím. Díky tomu dokážu žít naplno a být vděčná za každý okamžik svého života.

Vztah s rodiči – odpustit, přijmout, začít cítit vděčnost. Nevěděla jsem, že je to třeba, ale když jsem to udělala, pocítila jsem velkou úlevu a konečně jsem mohla začít svobodně žít.
Pro zpracovávání tohoto tématu pro mé klienty používám metodu konstelací.

Vztah v partnerství – naučila jsem se komunikovat s mužem, pochopila ženské a mužské principy, učím se žít sexualitu vědomě a léčit se. Tyto poznatky moc ráda předávám na konstelacích.

Vztah k sobě, k ženství – ženské sesterství, hluboká přátelství, nová poznání ženských vztahů, propojení na nejhlubší úrovni. Být si vědoma své ženskosti, kouzla, stát se královnou a bohyní ve svých vlastních očích.

Mateřství – principy kontaktního rodičovství, které jsou v souladu s oběma rodiči. Mít sebe na prvním místě i přesto, že dítě nadevše miluji. Učit se a poznávat.

Podnikání a práce – seberealizovat se, učit se novým věcem, rozvíjet kreativitu, spolupráci, pomáhat, být v souladu se sebou i s vesmírem. Netlačit na pilu, ani nebránit věcem, aby se staly.

Těch témat je nespočet dalších.

Mám to tak, že se vždy nadchnu pro jednu věc. Ta mě totálně pohltí, já nasávám, hltám, hledám informace. Zjišťuju, stýkám se s lidmi, diskutuju. A pak už mi to stačí. Mám ale potřebu ta poznání sdílet. Proč by taky ne? Když jsem s tím strávila už tolik času, tak to třeba může pomoct někomu jinému.

JAKÉ METODY POUŽÍVÁM

Konstelace – S konstelacemi se umím zaměřit na témata: vztahy v původní rodině, vztahy v současné rodině nebo partnerství, pracovní témata, nesoulady a hledání duše, prožité trauma

Rituály – přechodové rituály pro ženy – svatební rituál, rituál k vědomému početí dítěte, rituál k požehnanému těhotenství, předporodní rituál, poporodní rituál, rituál přijetí nového jména, rituál na finanční hojnost

Sdílení v kruhu – taková minibeseda na jakékoliv téma, které mě zajímá – smrt, zdraví, atopický ekzém, domácí porod, minimalismus, vědomá sexualita, vědomé podnikání

Ženské kruhy – ženská témata – např. propojení se se ženami, propojení s rodem, sexualita, vztah s mužem

Ženské kruhy s prvky konstelací a rituálů

Online prostředky – videa, blogové články, facebook, online marketing

 

Možná nejsem specialista na jednotlivou oblast, ale jsem takový nadšenec, že by někdo možná mohl valit bulvy. A tak ta svá poznání sdílím, i když si někdo může říct, že jsem přelétavá. Každý pes jiná ves. A podobně.

 

Tak se mě můžete zeptat na všechno a já to zkusím. Většinou mi to vyjde. Navíc mám takový zápal, otevřenou hlavu a jasnou intuici, že nevím jak, ale vždycky mi to nějak vyjde.

A přesto, že nemám jediné téma podnikání, tak za mnou lidé přichází a mají zájem o mé služby. Pokud se i vy toužíte začít realizovat, jděte do toho. Možná ani vy nemáte jedno své téma podnikání, tak to nevadí. Dělejte všechno, co vás baví. Třeba to spolu nemusí vůbec souviset, ale to jste prostě vy.

Žena v domácnosti také nemůže říct, že se ode dneška stará jen o žehlení. Kdo by pak dělal to ostatní? Praní, vaření, péče o děti, láska pro manžela. To by si pak musela najít jiné odborníky, pomocníky, milenky, chůvy.

Ale většina žen to zvládá sama. Možná ne tak bravurně jako odborník, ale přesto může postupně vše nastavit tak, aby s tím byla spokojená. A tak to mám v životě i podnikání já.

Postupně jsem se zaměřila na každou oblast. Vždy jsem si ji vzala jednotlivě, celou ji prošťourala, vyhodila to, co se mi nelíbilo za vzorečky, které jsem odněkud přebrala a nastavila si to nově, aby se to líbilo mně.

A protože to jsou pro mě velmi funkční systémy, ráda je předávám dál. Pro někoho mohou být inspirací, urychlením a taková turbo karta, kdy si vezme vycucnutí toho nejlepšího, aplikuje to na sebe. Vybere si z toho, co se líbí jemu, ostatní si přenastaví – dohledá a může začít používat.

Předávám instantní verze svého života. Aby si každý mohl vzít to nejlepší, co znám a umím.

Aika

Aika Jindrová
Jsem průvodkyně osobním a duchovním rozvojem. Pomocí konstelací a rituálů pomáhám ženám zlepšit osobní vztahy a jejich život, aby byly šťastné a naplněné v každé oblasti. Jsem autorkou eBooku SCHODY DO SEBE aneb CESTA DO NEBE . Můj osobní příběh si přečtěte zde >>.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.