Filmy, u kterých budete litovat, že jste je neviděli dřív. Moje srdeční záležitost je č. 2

Vybrala jsem motivační a inspirativní filmy, díky kterým jsem se změnila. Během sledování těchto snímků jsem si nenásilnou formu uvědomila spoustu věcí nebo se na ně podívala z jiného úhlu pohledu a ještě jsem se u toho pobavila – nebo si pobrečela. Budu ráda, když se budou líbit i vám :))

Filmy se zabývají vědomím nebo pěti oblastmi, které si myslím, že jsou zásadní pro spokojenost našeho života.
Jsou to: Psychické a fyzické zdraví, vztah se smrtí a životem, odpuštění rodičům, propojení s naší ženskou/mužskou podstatou a vědomé partnerství.

 1. Matrix I.
  Je to film o poznání toho, když si vezmete červenou pilulku (začneme svůj život vědomě ovlivňovat). Jak se změní vnímání naší reality. Přesně se ztotožňuji s tím, že realita neexistuje a vše si tvoříme sami, jak se ukazuje ve filmu.
 1. Červený stan
  Film o spojení a sdílení žen, sesterství a hlubokých prožitcích. O starých rituálech, ženských mystériích a oslavách. O uctívání a odpouštění si mezi sebou. Také se ve filmu ukazuje, jak odpouštíme rodičům vše, co považujeme za křivdu, na sklonku jejich života. Ale já věřím, že to můžeme udělat vědomě i dříve – kdykoliv se rozhodneme.

 1. Čtyři dohody
  Divadelní hra, ve které se na reálných životních událostech a větách ukazuje, jak nás vše okolo nás ovlivňuje. Miluji slova a rady z tohoto představení, jelikož se přesně trefují do našich vzorečků.
 1. Teorie tygra
  Obyčejná česká lidská „komedie“, ve které se ukazuje spousta zranění, která si navzájem způsobujeme v partnerských vztazích a přitom si ani neuvědomujeme, jaké důsledky to má. Bohužel jsem v každé scéně viděla, jak je důležité na sobě pracovat a vědomě se učit o tom, jak to mají muži a ženy vše jinak.
 1. Nádherná zelená
  Film o tom, v jakém prostředí na Zemi žijeme, jak ničíme planetu a tím i každý den své tělo a zdraví. Také je tam nádherně vidět, jak všichni máme schopnosti jako je například telepatie a léčení a nevyužíváme je.
 1. Dálnice 60
  Film, ve kterém je ukázáno, že si vždy musíme dávat pozor na svá přání, protože se plní. Vždy potkáváme správné lidi a jsme vysláni na naši správnou cestu. Nemůžeme špatně odbočit. Vše je dokonale připravené.
 1. Lucy
  Ve filmu se ukazuje, že téměř všichni lidé využívají pouze 3-5% kapacity svého mozku. Co se ale stane, když se nám začnou otevírat další možnosti a zvyšovat tato kapacita? Co všechno může člověk vidět, zažít a vnímat?
 1. Star Wars
  Sága, ve které je obsaženo vše a naprosto jsem se do ní zamilovala. Pokud se oprostíme od toho, že je „to pouhé sci-fi“ nalezneme v těchto filmech spoustu uvědomění, historických souvislostí a postav. Můžete ve filmech vidět dnešní společnost, jak se k sobě chováme, jak se neustále lidé honí za úspěchem a silou, což jim způsobuje pouze napětí a války. Také je tam znázorněno moje oblíbené motto „Když je člověk připraven, učitel se objeví.“

Další uvědomění:

 • Pokud se necháme zmáhat svým strachem, totálně nás pohltí a přemůže.
 • Musíme se naučit nelpět na věcech, protože teprve, když je pustíme, mohou se začít dít.
 • Pokud začneme zneužívat vyšší síly pro svůj úspěch, velmi rychle nás to zdevastuje.

Víc o filmech prozrazovat nebudu, abyste se měly na co těšit při sledování.
V době, kdy píšu tento článek je možné všechny filmy sledovat online na internetu.

Budu ráda, když mi napíšete, které z filmů vám změnily život nebo alespoň vnímání nějaké situace. Nebo co jste si při nich uvědomily.

A pokud máte nějaké tipy na další vychytané snímky, budu ráda, když posdílíte do komentářů 🙂

Aika Jindrová
Jsem průvodkyně osobním a duchovním rozvojem. Pomocí konstelací a rituálů pomáhám ženám zlepšit osobní vztahy a jejich život, aby byly šťastné a naplněné v každé oblasti. Jsem autorkou eBooku SCHODY DO SEBE aneb CESTA DO NEBE . Můj osobní příběh si přečtěte zde >>.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.